Licensed to Army Westpoint             HY-TEK's Meet Manager 12/7/2013 05:01 PM
                  Army Crowell Open - 12/6/2013 to 12/7/2013                   
                                West Point, NY                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Joefield, Princess           COBLESKILL                2894  
  2 Danilack, Lindsey            ARMY                      2806  
  3 Barnes, Quashanda            COBLESKILL                2549  
  4 Rennekamp, Morgan            ARMY                      2213  
  5 Lattes, Jain                 UNATTACHED                2073  
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joefield, Princess           COBLESKILL                9.56   2    796
  2 Rennekamp, Morgan            ARMY                      9.73   2    763
  3 Danilack, Lindsey            ARMY                     10.01   1    710
  4 Barnes, Quashanda            COBLESKILL               10.54   2    614
  5 Lattes, Jain                 UNATTACHED               11.34   1    482
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Quashanda            COBLESKILL               1.52m     644
  2 Danilack, Lindsey            ARMY                     1.43m     544
  2 Rennekamp, Morgan            ARMY                     1.43m     544
  2 Joefield, Princess           COBLESKILL               1.43m     544
  5 Lattes, Jain                 UNATTACHED               1.34m     449
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joefield, Princess           COBLESKILL              10.58m     567
  2 Danilack, Lindsey            ARMY                    10.07m     534
  3 Rennekamp, Morgan            ARMY                     9.28m     482
  4 Lattes, Jain                 UNATTACHED               8.96m     462
  5 Barnes, Quashanda            COBLESKILL               7.76m     384
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Danilack, Lindsey            ARMY                     4.54m     438
  2 Joefield, Princess           COBLESKILL               4.52m     433
  3 Barnes, Quashanda            COBLESKILL               3.93m     292
  4 Lattes, Jain                 UNATTACHED               3.89m     283
  5 Rennekamp, Morgan            ARMY                     3.86m     276
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Quashanda            COBLESKILL             2:36.35     615
  2 Danilack, Lindsey            ARMY                   2:39.42     580
  3 Joefield, Princess           COBLESKILL             2:41.65     554
  4 Lattes, Jain                 UNATTACHED             2:56.63     397
  5 Rennekamp, Morgan            ARMY                   3:28.13     148
 
Event 2  Men Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                      4630  
  2 Weir, Nathan                 ARMY                      4143  
  3 Drake, Taylor                COBLESKILL                4103  
  4 Contestabile, Justin         COBLESKILL                3494  
 
Event 2  Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weir, Nathan                 ARMY                      7.42     739
  2 Kittle, Christopher          ARMY                      7.62     675
  3 Drake, Taylor                COBLESKILL                7.75     634
  4 Duguid, Drew                 COBLESKILL                7.80     619
  5 Contestabile, Justin         COBLESKILL                7.94     577
 
Event 2  Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                     6.23m     637
  2 Drake, Taylor                COBLESKILL               6.06m     600
  3 Weir, Nathan                 ARMY                     5.77m     537
  4 Duguid, Drew                 COBLESKILL               5.57m     496
  5 Contestabile, Justin         COBLESKILL               5.29m     439
 
Event 2  Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                    10.49m     515
  2 Drake, Taylor                COBLESKILL              10.23m     499
  3 Weir, Nathan                 ARMY                     9.94m     482
  4 Contestabile, Justin         COBLESKILL               8.03m     368
  5 Duguid, Drew                 COBLESKILL               7.26m     323
 
Event 2  Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                     1.92m     731
  2 Drake, Taylor                COBLESKILL               1.77m     602
  3 Weir, Nathan                 ARMY                     1.74m     577
  4 Contestabile, Justin         COBLESKILL               1.65m     504
 -- Duguid, Drew                 COBLESKILL                  NH  
 
Event 2  Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                      8.71     811
  2 Contestabile, Justin         COBLESKILL                9.41     658
  3 Weir, Nathan                 ARMY                      9.55     629
  4 Drake, Taylor                COBLESKILL                9.73     593
 
Event 2  Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                     3.75m     549
  2 Drake, Taylor                COBLESKILL               3.45m     469
  2 Weir, Nathan                 ARMY                     3.45m     469
  4 Contestabile, Justin         COBLESKILL               2.75m     298
 
Event 2  Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittle, Christopher          ARMY                   2:55.20     712
  2 Weir, Nathan                 ARMY                   2:55.37     710
  3 Drake, Taylor                COBLESKILL             2:55.79     706
  4 Contestabile, Justin         COBLESKILL             3:01.43     650
 
Event 4  Mixed 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wennblom, Martin           M UNATTACHED            15:45.22  
  2 Fong, Jacob                M ARMY                  15:53.36  
  3 Boyle, Chris               M ARMY                  16:13.29  
  4 Cook, Robert               M ARMY                  16:21.71  
  5 Stewart, Corey             M ARMY                  16:24.45  
  6 Brink, Ian                 M MOUNT SAINT           17:30.00  
  7 Willand, Stat              M MOUNT SAINT           17:49.67  
  8 Koonz, Kayla               W UNAT-MOUNT S          18:51.07  
 
Event 5  Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hill, Madison                ARMY                   5:14.66  
  2 Gabow, Lindsay               ARMY                   5:14.76  
  3 Carter, Nicole               ARMY                   5:16.81  
  4 Mecklenburg, Katrina         ARMY                   5:29.82  
  5 Zazzero, Nicole              MOUNT SAINT            5:40.71  
  6 O'Donnell, Dana              ARMY PREP              5:43.11  
  7 Liik, Melissa                MOUNT SAINT            6:16.72  
  8 Ramales, Diana               UNAT-QUEENSB           6:24.49  
  9 Chumbay, Diana               UNAT-QUEENSB           6:33.62  
 10 Gonzalez, Wendy              UNAT-QUEENSB           6:43.81  
 11 Guaman, Gladys               UNAT-QUEENSB           6:58.07  
 12 Rodriguez, Joselin           UNAT-QUEENSB           7:35.26  
 13 Holzworth, Sarah             ARMY PREP              7:54.09  
 14 Harvey, Makeda               MEDGAR EVERS           9:26.65  
 
Event 6  Men 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fisher, Nathan               ARMY                   4:14.20  
  2 Ecker, Joshua                ARMY                   4:15.30  
  3 Ward, Kendall                ARMY                   4:15.88  
  4 Barger, Robert               ARMY                   4:19.45  
  5 Wilson, Clyde                ARMY                   4:20.12  
  6 lozier, aaron                UNATTACHED             4:22.59  
  7 Touchton, Trevor             ARMY                   4:26.52  
  8 Smathers, Ryan               ARMY PREP              4:27.90  
  9 Fenton, Eric                 ARMY                   4:32.31  
 10 Wolfer, Daniel               USMMA                  4:38.44  
 11 Gleason, Matthew             ARMY PREP              4:38.59  
 12 Schmitz, Jake                ARMY                   4:40.33  
 13 McWeeney, Connor             UNAT-USMMA             4:41.88  
 14 Kiley, Greg                  UNATTACHED             4:45.36  
 15 Al-Haraizeh, Adam            MOUNT SAINT            4:45.94  
 16 Chewning-Kulick, Travis      UNATTACHED             4:47.67  
 17 Dockstader, Zack             COBLESKILL             4:49.55  
 18 Dorsett, Ron                 COBLESKILL             4:52.25  
 19 Masterson, Daniel            COBLESKILL             4:57.48  
 20 Lopez, Kevin                 UNAT-QUEENSB           5:03.83  
 21 Ausen, Brenton               ARMY PREP              5:05.09  
 22 Colello, Scott               MOUNT SAINT            5:07.39  
 23 Mancheno, Alex               UNAT-QUEENSB           5:41.30  
 24 Burdi, Ian                   MOUNT SAINT            5:57.83  
 
Event 7  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Welton, Avrie                ARMY                      9.34  
  2 Lang, Leah                   ARMY                      9.75  
  3 Riley, Stephanie             ARMY PREP                 9.86  
  4 Ciufia, Danielle             USMMA                    10.56  
  5 Reyes, Marisa                ARMY PREP                10.85  
  6 Briffa, Lia                  UNAT-QUEENSB             10.98  
  7 Jepsen, Hannah               COBLESKILL               13.79  
 
Event 8  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 queen, carrington            ZENITH VELOC              8.42  
  2 Holland, James               ARMY                      8.51  
  3 Andrews, Taylor              ARMY                      8.51  
  4 Beavers, Nick                ARMY                      8.75  
  5 Phillips, Marcus             ARMY                      8.76  
  6 Suchocki, Mike               COBLESKILL                9.44  
  7 Garland, Lavaughn            COBLESKILL               10.49  
  8 Walker, Junior               UNAT-QUEENSB             11.75  
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kenyon, Madaline             ARMY                     59.21   1 
  2 Pittman, Kelsey              ARMY                   1:04.12   1 
  3 Miller, Jazzmyn              ARMY                   1:05.98   1 
  4 Cunningham, Nicole           MOUNT SAINT            1:11.23   2 
  5 Brathwaite, Samantha         MEDGAR EVERS           1:24.46   1 
  6 Harrington, Katie            MOUNT SAINT            1:34.45   2 
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Matthias              ARMY                     49.86   1 
  2 Taylor, Patrick              ARMY                     50.10   1 
  3 Phillip, Isaiah              ZENITH VELOC             51.11   1 
  4 Gibson, Bradley              ARMY PREP                51.24   1 
  5 Wilson, Derek                ARMY                     51.42   1 
  6 Coley, Javante               COBLESKILL               51.44   2 
  7 Freeny, Othie                ARMY                     51.46   2 
  8 Brown, Michael               ZENITH VELOC             52.08   1 
  9 Parkinson, Fritz-Michael     UNAT-QUEENSB             52.50   3 
 10 Thomlinson-Aaron, Joshua     ARMY                     53.33   2 
 11 Reid, Artneil                COBLESKILL               53.66   2 
 12 Suchocki, Mike               COBLESKILL               53.77   3 
 13 McVay, Josh                  COBLESKILL               54.97   4 
 14 Ede, Michael                 ARMY                     55.26   3 
 15 Ward, Sean                   UNAT-QUEENSB             55.40   5 
 16 Garland, Lavaughn            COBLESKILL               55.81   5 
 17 Crawford, Calvin             UNAT-QUEENSB             56.55   2 
 18 Patterson, Brandon           CC OF PHILAD             56.77   4 
 19 Pamlanye, Timothy            USMMA                    57.00   3 
 20 Davis, Antoine               ARMY PREP                57.25   6 
 21 Morrison, Kamrun             ARMY PREP                57.83   3 
 22 Coleman, Kenneth             UNATTACHED               58.08   2 
 23 Nowacki, Krzysztof           USMMA                    58.89   6 
 24 Telamaque, Steven            UNAT-QUEENSB             59.36   4 
 25 Henry, Silvanus              UNAT-QUEENSB           1:00.45   5 
 26 Khangura, Dharamhet          MOUNT SAINT            1:02.06   4 
 27 Cosby, Marquise              UNAT-QUEENSB           1:18.86   6 
 
Event 11  Women 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Donarski, Katrina            ARMY                   1:23.21   1 
  2 Tuffy, Hannah                ARMY                   1:23.63   1 
  3 Downey, Sophia               ISAA                   1:23.78   1 
  4 Barnes, Quashanda            COBLESKILL             1:23.90   1 
  5 Santos-DeJesus, Lorisabe     USMMA                  1:25.96   2 
  6 Jepsen, Hannah               COBLESKILL             1:26.63   2 
  7 Smith, Anna                  ARMY                   1:29.38   1 
  8 Nagila, Esther               ARMY PREP              1:35.15   2 
  9 Miller, Kathryn              USMMA                  1:45.09   2 
 
Event 12  Men 500 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Veras, Jose                  ZENITH VELOC           1:05.28   1 
  2 Spees, Stevyn                ARMY                   1:05.95   1 
  3 Hannigan, Joseph             ARMY                   1:06.80   1 
  4 Phillips, Marcus             ARMY                   1:07.12   1 
  5 Cruz, Nathan                 ARMY                   1:08.72   2 
  6 Campbell, Anthony            ZENITH VELOC           1:08.88   1 
  7 Harris, Namib                COBLESKILL             1:09.09   2 
  8 Otuonye, Chukwumereije       ISAA                   1:13.24   1 
  9 Robertson, Anthony           ZENITH VELOC           1:13.68   2 
 10 Jones, Christopher           CC OF PHILAD           1:14.06   2 
 11 Sess, Tristan                USMMA                  1:15.56   2 
 12 Beavers, Nick                ARMY                   1:18.13   2 
 
Event 13  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Davis, Shene                 UNATTACHED                7.91   1 
  2 Lemere, Cori                 ARMY                      7.96   1 
  3 Reid, Samantha               ARMY                      8.28   1 
  4 Kidd, Tema                   ISAA                      8.29   1 
  5 Zeitvogel, Ashley            ARMY                      8.36   2 
  6 Welton, Avrie                ARMY                      8.38   1 
  7 Onyema, Krystal              ARMY                      8.59   2 
  8 Slaughter, Amy               ARMY                      8.59   1 
  9 Riley, Stephanie             ARMY PREP                 8.69   4 
 10 Roberts, Khalifa             MEDGAR EVERS              8.70   2 
 11 Gemar, Megan                 ARMY                      8.76   2 
 12 Neteous, Sciancia            MEDGAR EVERS              8.78   2 
 13 Lang, Leah                   ARMY                      8.78   2 
 14 Russell, Shantal             MEDGAR EVERS              8.81   2 
 15 Felix, Mitchele              MEDGAR EVERS              8.90   3 
 16 Michalak, Kelly              MOUNT SAINT               8.93   3 
 17 Neposchlan, Laurel           ARMY                      9.08   2 
 18 Buckheit, Melissa            MOUNT SAINT               9.20   3 
 19 Butters, Tomika              MEDGAR EVERS              9.22   3 
 20 Reyes, Marisa                ARMY PREP                 9.29   4 
 21 Curry, Estrella              ARMY PREP                 9.53   4 
 
Event 14  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Santana, Jose                ARMY                      6.87   1 
  2 dixon, reggie                ZENITH VELOC              7.01   1 
  3 Wilkes, Jason                ARMY                      7.10   1 
  4 Lehman, Jonathan             ARMY                      7.24   2 
  5 Sanford, Donald              ZENITH VELOC              7.25   1 
  6 Hoffman, Michael             ARMY                      7.26   1 
  7 Andrews, Taylor              ARMY                      7.31   1 
  8 Madza, Afa                   ARMY                      7.34   1 
  9 Broullire, Kenner            ARMY                      7.37   1 
 10 Seabury, John-Paul           ARMY PREP                 7.39   5 
 11 Knight, Jelani               ISAA                      7.46   2 
 12 Lewis, Mohamed               CC OF PHILAD              7.47   3 
 13 Holland, James               ARMY                      7.52   2 
 14 Karber, Jack                 ARMY                      7.56   2 
 15 Jackson, Rohan               UNATTACHED                7.60   5 
 16 Hart, Justin                 ARMY PREP                 7.75   5 
 17 McVay, Josh                  COBLESKILL                7.80   4 
 18 Quillen, Shawn               ARMY PREP                 7.81   5 
 19 Comparetto, Ignazio          MOUNT SAINT               7.85   4 
 20 Ball, Nick                   ARMY                      7.88   2 
 21 Greco, Peter                 MOUNT SAINT               8.04   4 
 22 Shelley, Mark                USMMA                     8.19   4 
 23 Roberts, Frankie             UNAT-QUEENSB              8.39   3 
 24 Serrette, Anselm             UNAT-QUEENSB              8.57   3 
 25 Livingston, Kashif           UNAT-QUEENSB              8.57   2 
 26 Toussaint, Jahmal            UNAT-QUEENSB              8.58   3 
 27 Mancuso, Nick                MOUNT SAINT               9.85   4 
 
Event 15  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sutherland, Allie            ARMY                   2:24.14  
  2 Moton, Elizabeth             ARMY                   2:24.33  
  3 Angileri, Jennifer           MOUNT SAINT            2:44.13  
  4 Ramales, Diana               UNAT-QUEENSB           2:57.86  
  5 Chumbay, Diana               UNAT-QUEENSB           2:58.15  
  6 Brown, Christine             MOUNT SAINT            3:00.94  
  7 Gonzalez, Wendy              UNAT-QUEENSB           3:03.15  
  8 Guaman, Gladys               UNAT-QUEENSB           3:06.58  
  9 Rodriguez, Joselin           UNAT-QUEENSB           3:15.78  
 
Event 16  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wilson, Clyde                ARMY                   1:56.70   1 
  2 Chamberlen, Dylan            ARMY                   1:57.99   1 
  3 Camacho, Daniel              ARMY                   1:59.03   1 
  4 lozier, aaron                UNATTACHED             1:59.20   1 
  5 Smathers, Ryan               ARMY PREP              1:59.73   1 
  6 Brown, Swasey                ARMY                   2:00.65   1 
  7 Kiley, Greg                  UNATTACHED             2:03.49   2 
  8 Monday, John                 ARMY                   2:04.27   2 
  9 Coleman, Kenneth             UNATTACHED             2:07.13   2 
 10 Routt, Thomas                USMMA                  2:08.79   1 
 11 Gleason, Matthew             ARMY PREP              2:09.99   2 
 12 Crawford, Calvin             UNAT-QUEENSB           2:18.27   2 
 13 Mancheno, Alex               UNAT-QUEENSB           2:25.19   2 
 14 Ausen, Brenton               ARMY PREP              2:25.64   2 
 15 Burdi, Ian                   MOUNT SAINT            2:35.03   2 
 
Event 17  Women 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O'Donnell, Dana              ARMY PREP              3:19.07  
  2 Fauteux, Chantal             COBLESKILL             3:19.55  
  3 Downey, Sophia               ISAA                   3:29.15  
  4 Wresilo, Victoria            MOUNT SAINT            3:31.94  
  5 Jenney, Megan                COBLESKILL             3:33.97  
  6 Parzych, Iuliana             COBLESKILL             3:34.72  
  7 Grella, Olivia               MOUNT SAINT            3:36.13  
 
Event 18  Men 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 MacPherson, Ian              ARMY                   2:32.80  
  2 Bartram, Vincent             ARMY                   2:33.81  
  3 Green, Cameron               USMMA                  2:46.05  
  4 Rogers, Nathan               USMMA                  2:47.31  
  5 Al-Haraizeh, Adam            MOUNT SAINT            2:49.61  
  6 Bennett, Shawn               COBLESKILL             3:03.98  
 
Event 19  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Winters, Haley               ARMY                     25.86   1 
  2 Kenyon, Madaline             ARMY                     26.65   1 
  3 Reid, Samantha               ARMY                     26.72   1 
  4 Kidd, Tema                   ISAA                     27.44   2 
  5 Jackson, Camiesha            ARMY PREP                28.09   1 
  6 Brathwaite, Samantha         MEDGAR EVERS             28.35   2 
  7 Welton, Avrie                ARMY                     28.39   2 
  8 Pittman, Kelsey              ARMY                     28.63   2 
  9 Nagila, Esther               ARMY PREP                28.85   5 
 10 Michalak, Kelly              MOUNT SAINT              29.07   3 
 11 Jepsen, Hannah               COBLESKILL               29.29   3 
 12 Neteous, Sciancia            MEDGAR EVERS             29.53   3 
 13 Lang, Leah                   ARMY                     29.75   4 
 14 Riley, Stephanie             ARMY PREP                29.89   5 
 15 Roberts, Khalifa             MEDGAR EVERS             30.24   4 
 16 Buckheit, Melissa            MOUNT SAINT              30.60   5 
 17 Russell, Shantal             MEDGAR EVERS             31.42   3 
 18 Curry, Estrella              ARMY PREP                32.43   5 
 19 Felix, Mitchele              MEDGAR EVERS             32.81   4 
 20 Harrington, Katie            MOUNT SAINT              41.00   4 
 
Event 20  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Santana, Jose                ARMY                     22.14   2 
  2 Sanford, Donald              ZENITH VELOC             22.26   1 
  3 dixon, reggie                ZENITH VELOC             22.71   1 
  4 Freeny, Othie                ARMY                     22.77   4 
  5 Hoffman, Michael             ARMY                     22.81   2 
  6 Madza, Afa                   ARMY                     22.92   3 
  7 Veras, Jose                  ZENITH VELOC             23.15   2 
  8 Andrews, Taylor              ARMY                     23.19   3 
  9 Taylor, Patrick              ARMY                     23.21   3 
 10 Wilkes, Jason                ARMY                     23.28   4 
 11 Raphael, Jerome              ARMY                     23.35   3 
 12 Parkinson, Fritz-Michael     UNAT-QUEENSB             23.43   4 
 13 Otuonye, Chukwumereije       ISAA                     23.46   2 
 14 Brown, Michael               ZENITH VELOC             23.60   4 
 15 Broullire, Kenner            ARMY                     23.81   5 
 16 Lewis, Mohamed               CC OF PHILAD             24.10  10 
 17 Holland, James               ARMY                     24.13   5 
 18 Knight, Jelani               ISAA                     24.16   8 
 19 Ward, Sean                   UNAT-QUEENSB             24.56   7 
 20 Suchocki, Mike               COBLESKILL               24.60   6 
 21 Colello, Scott               MOUNT SAINT              24.60   5 
 22 Garland, Lavaughn            COBLESKILL               24.83   8 
 22 Robertson, Anthony           ZENITH VELOC             24.83   7 
 24 Morrison, Kamrun             ARMY PREP                25.00   8 
 25 McVay, Josh                  COBLESKILL               25.08   6 
 26 Patterson, Brandon           CC OF PHILAD             25.18  10 
 27 Davis, Antoine               ARMY PREP                25.37   9 
 28 Jones, Christopher           CC OF PHILAD             25.50  11 
 29 Comparetto, Ignazio          MOUNT SAINT              25.59   9 
 30 Henry, Silvanus              UNAT-QUEENSB             25.94   9 
 31 Telamaque, Steven            UNAT-QUEENSB             26.01   7 
 32 Hart, Justin                 ARMY PREP                26.10   7 
 33 Nowacki, Krzysztof           USMMA                    26.51  11 
 34 Walker, Junior               UNAT-QUEENSB             27.43  10 
 35 Khangura, Dharamhet          MOUNT SAINT              27.60   6 
 36 Livingston, Kashif           UNAT-QUEENSB             28.20   9 
 37 Roberts, Frankie             UNAT-QUEENSB             28.44  10 
 38 Toussaint, Jahmal            UNAT-QUEENSB             29.96   3 
 39 Serrette, Anselm             UNAT-QUEENSB             30.22  11 
 40 Cosby, Marquise              UNAT-QUEENSB             31.18  11 
 
Event 21  Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabow, Lindsay               ARMY                  10:30.24  
  2 Buck, Emily                  ARMY                  10:33.27  
  3 Comfort, Jennifer            ARMY                  11:27.06  
  4 Boyle, Jennifer              MOUNT SAINT           12:05.64  
  5 Stafford, Emily              MOUNT SAINT           12:46.86  
  6 Holzworth, Sarah             ARMY PREP             16:24.27  
 
Event 22  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lafontaine, Trevor           ARMY                   8:48.97  
  2 Bearden, Matthew             ARMY                   8:50.37  
  3 Beck, Andrew                 ARMY                   8:53.23  
  4 Funfrock, Ludovic            ARMY                   9:05.25  
  5 Bailey, William              ARMY                   9:13.06  
  6 Fields, Daniel               COBLESKILL             9:25.90  
 
Event 23  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 ARMY  'A'                                           4:09.82  
     1) Donarski, Katrina               2) Winters, Haley                 
     3) Kenyon, Madaline                4) Moton, Elizabeth               
  2 ARMY  'B'                                           4:18.02  
     1) Reid, Samantha                  2) Miller, Jazzmyn                
     3) Welton, Avrie                   4) Sutherland, Allie              
  3 ARMY  'C'                                           4:18.83  
     1) Tuffy, Hannah                   2) Pittman, Kelsey                
     3) Smith, Anna                     4) Lang, Leah                     
  4 MOUNT SAINT MARY  'A'                               4:37.79  
     1) Leyva, Brigitte                 2) Cunningham, Nicole             
     3) Michalak, Kelly                 4) Angileri, Jennifer             
  5 ARMY PREP  'A'                                      4:45.18  
     1) Riley, Stephanie                2) Nagila, Esther                 
     3) Reyes, Marisa                   4) Jackson, Camiesha              
 
Event 24  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 ZENITH VELOCITY AC  'A'                             3:18.80   2 
     1) Campbell, Anthony               2) Lorrius, Steve                 
     3) Veras, Jose                     4) Sanford, Donald                
  2 ARMY  'B'                                           3:21.78   2 
     1) Green, Matthias                 2) Wilson, Clyde                  
     3) Spees, Stevyn                   4) Wilson, Derek                  
  3 ARMY  'A'                                           3:23.26   2 
     1) Freeny, Othie                   2) Phillips, Marcus               
     3) Santana, Jose                   4) Hannigan, Joseph               
  4 ARMY  'C'                                           3:26.60   2 
     1) Taylor, Patrick                 2) Beavers, Nick                  
     3) Andrews, Taylor                 4) Raphael, Jerome                
  5 ARMY  'E'                                           3:32.91   1 
     1) Cruz, Nathan                    2) Chamberlen, Dylan              
     3) Brown, Swasey                   4) MacPherson, Ian                
  6 ARMY  'D'                                           3:34.02   1 
     1) Thomlinson-Aaron, Joshua        2) Bartram, Vincent               
     3) Camacho, Daniel                 4) Ede, Michael                   
  7 ARMY  'F'                                           3:41.11   1 
     1) Wilkes, Jason                   2) Broullire, Kenner              
     3) Monday, John                    4) Hoffman, Michael               
  8 UNAT-QUEENSBOROUGH CC  'A'                          3:44.63   1 
     1) Crawford, Calvin                2) Parkinson, Fritz-Michael       
     3) Ward, Sean                      4) Telamaque, Steven              
  9 USMMA  'A'                                          3:50.35   2 
     1) Routt, Thomas                   2) Pamlanye, Timothy              
     3) Sess, Tristan                   4) Nowacki, Krzysztof             
 10 UNAT-QUEENSBOROUGH CC  'B'                          4:21.59   1 
     1) Henry, Silvanus                 2) Walker, Junior                 
     3) Roberts, Frankie                4) Livingston, Kashif             
 -- MOUNT SAINT MARY  'A'                                   DNF   2 
     1) Khangura, Dharamhet             2) Comparetto, Ignazio            
     3) Doster, Stephen                 4) Prusaczyk, Matt                
 
Event 25  Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 MOUNT SAINT MARY  'A'                              11:02.11  
     1) Zazzero, Nicole                 2) Wresilo, Victoria              
     3) Boyle, Jennifer                 4) Leyva, Brigitte                
  2 MOUNT SAINT MARY  'B'                              12:48.01  
     1) Brown, Christine                2) Stafford, Emily                
     3) Caron, Aimee                    4) Grella, Olivia                 
 
Event 26  Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 USMMA  'A'                                          8:30.23  
     1) Rogers, Nathan                  2) Wolfer, Daniel                 
     3) Green, Cameron                  4) McWeeney, Connor               
  2 ARMY PREP  'A'                                      8:34.75  
     1) Gibson, Bradley                 2) Gleason, Matthew               
     3) Ausen, Brenton                  4) Smathers, Ryan                 
  3 MOUNT SAINT MARY  'A'                               8:55.89  
     1) Al-Haraizeh, Adam               2) Colello, Scott                 
     3) Willand, Stat                   4) Brink, Ian                     
 
Event 27  Women Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Slaughter, Amy               ARMY                    15.61m  
  2 Larson, Acacia               ARMY                    13.53m  
  3 Cousens, Rebecca             ARMY                    11.54m  
  4 Marotta, Shania              COBLESKILL              11.45m  
  5 Ifafore, Opeyemi             MOUNT SAINT             10.21m  
 
Event 28  Men Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Loghney, Ryan                UNATTACHED              20.15m  
  2 Trompke, Jordan              ARMY                    12.52m  
  3 Jones, Shane                 ARMY                    11.68m  
  4 Greco, Peter                 MOUNT SAINT             11.33m  
  5 Tibbles, Steven              ARMY                    10.62m  
  6 Lowell, Peter                COBLESKILL              10.32m  
  7 Cutting, Caleb               COBLESKILL              10.14m  
  8 Kelly, Chris                 MOUNT SAINT              9.73m  
  9 Jean-Baptist, Jonathon       UNAT-QUEENSB             8.82m  
 10 Mancuso, Nick                MOUNT SAINT              5.90m  
 
Event 29  Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown, Briyah                ARMY PREP               14.03m  
  2 Olatunde, Azeezat            ARMY                    12.62m  
  3 Rennekamp, Justine           ARMY                    12.57m  
  4 Ezerins, Emily               ARMY                    11.50m  
  5 Rothschild, Cody             ARMY                    11.37m  
  6 Slaughter, Amy               ARMY                    11.01m  
  7 Ifafore, Opeyemi             MOUNT SAINT             10.91m  
  8 Marotta, Shania              COBLESKILL              10.19m  
  9 Mackey, Charlene             MEDGAR EVERS             9.30m  
 10 Terranova, Catherine         MOUNT SAINT              8.90m  
 11 Primus, Natoya               MEDGAR EVERS             6.69m  
 12 Bernadine, Nina              MEDGAR EVERS             6.58m  
 
Event 30  Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Shane                 ARMY                    14.42m  
  2 Miller, Peter                ARMY                    13.16m  
  3 Garms, Adam                  COBLESKILL              12.97m  
  4 Kohnke, Garrett              ARMY                    12.95m  
  5 Lippin, Jack                 ARMY PREP               12.79m  
  6 McPherson, Blake             ARMY                    11.70m  
  7 Lowell, Peter                COBLESKILL              10.95m  
  8 Jean-Baptist, Jonathon       UNAT-QUEENSB             9.26m  
  9 Mancuso, Nick                MOUNT SAINT              8.08m  
 -- Cutting, Caleb               COBLESKILL                FOUL  
 
Event 31  Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Shene                 UNATTACHED               5.58m  
  2 Lemere, Cori                 ARMY                     5.44m  
  3 Michalak, Kelly              MOUNT SAINT              4.27m  
  4 Briffa, Lia                  UNAT-QUEENSB             4.22m  
  5 Maddock, Kristen             MOUNT SAINT              4.20m  
 
Event 32  Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Knotts, Eliot                ARMY                     6.57m  
  2 Worthington, Jordan          ARMY                     6.49m  
  3 Gibson, Bradley              ARMY PREP                6.43m  
  3 Lehman, Jonathan             ARMY                     6.43m  
  5 Seabury, John-Paul           ARMY PREP                6.40m  
  6 Colello, Scott               MOUNT SAINT              6.25m  
  7 Ward, Sean                   UNAT-QUEENSB             6.20m  
  8 Roach, Alex                  UNAT-QUEENSB             5.98m  
  9 Karber, Jack                 ARMY                     5.94m  
 10 Ball, Nick                   ARMY                     5.92m  
 11 Reid, Artneil                COBLESKILL               5.91m  
 12 Were, Isaac                  ARMY                     5.77m  
 13 Davis, Antoine               ARMY PREP                5.47m  
 14 Harrison, Sean               MOUNT SAINT              5.31m  
 14 Brink, Ian                   MOUNT SAINT              5.31m  
 16 Khangura, Dharamhet          MOUNT SAINT              4.92m  
 17 Prusaczyk, Matt              MOUNT SAINT              4.75m  
 18 Telamaque, Steven            UNAT-QUEENSB             4.59m  
 -- Roberts, Frankie             UNAT-QUEENSB              FOUL  
 -- Pinnock, Marvin              UNAT-QUEENSB              FOUL  
 
Event 33  Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Neposchlan, Laurel           ARMY                     3.50m  
  2 Gemar, Megan                 ARMY                     3.50m  
  3 Zeitvogel, Ashley            ARMY                     3.50m  
  4 Maddock, Kristen             MOUNT SAINT              2.15m  
  5 Caron, Aimee                 MOUNT SAINT              2.15m  
 
Event 34  Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Worthington, Jordan          ARMY                     4.85m  
  2 Bares, Lee                   ARMY PREP                4.40m  
  3 Austel, Jesse                ARMY                     4.40m  
  4 Van Benschoten, Mark         ARMY                     4.40m  
  5 Young, Christian             ARMY                     4.40m  
  6 Mapes, Christian             ARMY                     4.25m  
  7 Shelley, Mark                USMMA                    3.35m  
 -- Charles, Chris               ARMY                        NH  
 
Event 35  Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brathwaite, Samantha         MEDGAR EVERS             1.60m  
  2 Miller, Brianna              ARMY                     1.55m  
  3 Claywell, Catherine          ARMY                     1.50m  
  4 Ciufia, Danielle             USMMA                    1.40m  
 
Event 36  Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Holland, Earnest             ARMY                     1.93m  
  2 Prusaczyk, Matt              MOUNT SAINT              1.73m  
 -- Khangura, Dharamhet          MOUNT SAINT                 NH  
 -- Hart, Justin                 ARMY PREP                   NH  
 
Event 37  Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Shene                 UNATTACHED              11.68m  
  2 Onyema, Krystal              ARMY                    10.64m  
  3 Claywell, Catherine          ARMY                    10.10m  
 
Event 38  Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Were, Isaac                  ARMY                    13.40m  
  2 Reid, Artneil                COBLESKILL              13.25m  
  3 Gibson, Bradley              ARMY PREP               13.23m  
  4 Harris, Namib                COBLESKILL              12.75m  
  5 Karber, Jack                 ARMY                    12.60m  
  6 Seabury, John-Paul           ARMY PREP               12.59m  
  7 Duguid, Drew                 COBLESKILL              12.33m  
  8 Roach, Alex                  UNAT-QUEENSB            12.19m  
  9 Knotts, Eliot                ARMY                    12.19m  
 -- Brink, Ian                   MOUNT SAINT               FOUL