Recap

 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 1  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 1  Men Decathlon  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
Finals  
  1 Kittle, Christopher          Army                      6137  
  2 Weir, Nathan                 Army                      5823  
  3 Depo, Ben                    Plattsburgh St.           5308  
  4 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC                4767  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.           4607  
  6 Bellet, John                 Army                      4081  
  7 Malam, Bassit                Ccny                      3720  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                      2854  
 Event 1  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash Decathlon  
===============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points  
===============================================================================  
  1 Weir, Nathan                 Army                     11.62   1.2  1    728  
  2 Kittle, Christopher          Army                     11.66   1.6  2    719  
  2 Depo, Ben                    Plattsburgh St.          11.66   1.2  1    719  
  4 Bellet, John                 Army                     11.99   1.2  1    653  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          12.19   1.6  2    614  
  6 Malam, Bassit                Ccny                     12.26   1.2  1    601  
  7 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               12.29   1.6  2    595  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                     13.01   1.2  1    466  
 Event 1  Decathlon: #2 Men Long Jump Decathlon  
============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points  
============================================================================  
  1 Weir, Nathan                 Army                     6.40m   1.2    675  
  2 Kittle, Christopher          Army                     6.32m   2.1    657  
  3 Depo, Ben                    Plattsburgh St.          6.21m   2.0    632  
  4 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               5.86m   1.9    556  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          5.75m   4.0    533  
  6 Bellet, John                 Army                     5.37m   1.9    455  
  7 Elysee, Jonathan             Ccny                     4.85m   2.1    354  
  8 Malam, Bassit                Ccny                     4.82m   0.6    348  
 Event 1  Decathlon: #3 Men Shot Put Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Depo, Ben                    Plattsburgh St.         11.80m     594  
  2 Malam, Bassit                Ccny                    11.56m     580  
  3 Weir, Nathan                 Army                    11.09m     551  
  4 Kittle, Christopher          Army                    10.53m     518  
  5 Bellet, John                 Army                     9.13m     434  
  6 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          9.04m     428  
  7 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               8.15m     375  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                     7.16m     317  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 2  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 1  Decathlon: #4 Men High Jump Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Kittle, Christopher          Army                     1.92m     731  
  2 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               1.86m     679  
  3 Weir, Nathan                 Army                     1.80m     627  
  4 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          1.71m     552  
  5 Bellet, John                 Army                     1.53m     411  
  5 Malam, Bassit                Ccny                     1.53m     411  
  7 Elysee, Jonathan             Ccny                     1.41m     324  
 -- Depo, Ben                    Plattsburgh St.             NH  
 Event 1  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash Decathlon  
==========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points  
==========================================================================  
  1 Kittle, Christopher          Army                     52.28   1    713  
  2 Weir, Nathan                 Army                     53.04   2    680  
  3 Depo, Ben                    Plattsburgh St.          53.39   1    665  
  4 Bellet, John                 Army                     55.61   1    575  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          56.89   1    525  
  6 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               57.10   2    517  
  7 Malam, Bassit                Ccny                     59.64   2    426  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                   1:05.23   1    253  
 Event 1  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Decathlon  
===============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points  
===============================================================================  
  1 Kittle, Christopher          Army                     15.76   0.4  1    760  
  2 Depo, Ben                    Plattsburgh St.          16.50   0.4  1    677  
  3 Weir, Nathan                 Army                     17.35   0.4  1    588  
  4 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          18.49   0.8  2    478  
  5 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               19.14   0.8  2    420  
  6 Bellet, John                 Army                     20.34   0.8  2    323  
  7 Malam, Bassit                Ccny                     21.97   0.8  2    210  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                     22.09   0.4  1    203  
 Event 1  Decathlon: #7 Men Discus Throw Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Kittle, Christopher          Army                    35.54m     575  
  2 Weir, Nathan                 Army                    33.11m     526  
  3 Depo, Ben                    Plattsburgh St.         32.99m     524  
  4 Bellet, John                 Army                    26.19m     390  
  5 Malam, Bassit                Ccny                    24.65m     360  
  6 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC              21.95m     309  
  7 Choi, Alex                   Plattsburgh St.         20.85m     288  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                    19.51m     263  
 Event 1  Decathlon: #8 Men Pole Vault Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Kittle, Christopher          Army                     3.75m     549  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 3  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 1  Decathlon: #8 Men Pole Vault Decathlon  
  2 Depo, Ben                    Plattsburgh St.          3.45m     469  
  3 Weir, Nathan                 Army                     3.25m     418  
  3 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC               3.25m     418  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.          3.15m     393  
  6 Malam, Bassit                Ccny                     2.25m     189  
  7 Elysee, Jonathan             Ccny                     2.15m     169  
 -- Bellet, John                 Army                        NH  
 Event 1  Decathlon: #9 Men Javelin Throw Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Depo, Ben                    Plattsburgh St.         45.47m     522  
  2 Weir, Nathan                 Army                    41.13m     459  
  3 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC              37.98m     413  
  4 Malam, Bassit                Ccny                    35.10m     372  
  5 Kittle, Christopher          Army                    33.20m     344  
  6 Bellet, John                 Army                    32.60m     336  
  7 Choi, Alex                   Plattsburgh St.         30.74m     310  
  8 Elysee, Jonathan             Ccny                    22.35m     193  
 Event 1  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run Decathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Weir, Nathan                 Army                   4:57.97     571  
  2 Kittle, Christopher          Army                   4:57.98     571  
  3 Depo, Ben                    Plattsburgh St.        5:09.51     506  
  4 Bellet, John                 Army                   5:09.92     504  
  5 Choi, Alex                   Plattsburgh St.        5:13.19     486  
  6 Shuder, Jeffrey              Suffolk CC             5:13.33     485  
  7 Elysee, Jonathan             Ccny                   5:48.68     312  
  8 Malam, Bassit                Ccny                   6:10.43     223  
 Event 2  Women Heptathlon  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Buckley, Bridget             Saint Rose                3678  
  2 Danilack, Lindsey            Army                      3661  
  3 Doehling, Shelbi             Army                      3287  
  4 Costello, Kathleen           Suffolk CC                3190  
  5 Haynes, Leandra              Ccny                      2761  
 Event 2  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Heptathlon  
===============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points  
===============================================================================  
  1 Buckley, Bridget             Saint Rose               15.72   1.9  2    749  
  2 Costello, Kathleen           Suffolk CC               16.73   1.7  1    627  
  3 Danilack, Lindsey            Army                     17.31   1.7  1    562  
  4 Doehling, Shelbi             Army                     18.09   1.9  2    479  
  5 Dawkins, Leah                Ccny                     19.29   1.9  2    364  
  6 Haynes, Leandra              Ccny                     19.95   1.9  2    306  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 4  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 2  Heptathlon: #2 Women High Jump Heptathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Doehling, Shelbi             Army                     1.55m     678  
  2 Costello, Kathleen           Suffolk CC               1.43m     544  
  3 Danilack, Lindsey            Army                     1.37m     481  
  4 Dawkins, Leah                Ccny                     1.34m     449  
  4 Buckley, Bridget             Saint Rose               1.34m     449  
  6 Haynes, Leandra              Ccny                     1.31m     419  
 Event 2  Heptathlon: #3 Women Shot Put Heptathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Danilack, Lindsey            Army                     9.73m     512  
  2 Buckley, Bridget             Saint Rose               9.52m     498  
  3 Dawkins, Leah                Ccny                     9.03m     466  
  4 Doehling, Shelbi             Army                     7.63m     375  
  5 Costello, Kathleen           Suffolk CC               7.16m     345  
  6 Haynes, Leandra              Ccny                     5.94m     267  
 Event 2  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash Heptathlon  
============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points  
============================================================================  
  1 Haynes, Leandra              Ccny                     27.89  -1.8    640  
  2 Buckley, Bridget             Saint Rose               28.15  -1.8    619  
  3 Danilack, Lindsey            Army                     28.62  -1.8    583  
  4 Costello, Kathleen           Suffolk CC               29.95  -1.8    486  
  5 Dawkins, Leah                Ccny                     30.13  -1.8    473  
  6 Doehling, Shelbi             Army                     30.25  -1.8    465  
 Event 2  Heptathlon: #5 Women Long Jump Heptathlon  
============================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points  
============================================================================  
  1 Doehling, Shelbi             Army                     4.88m  +0.0    527  
  2 Costello, Kathleen           Suffolk CC               4.69m  +0.0    477  
  3 Danilack, Lindsey            Army                     4.66m  +0.0    469  
  4 Buckley, Bridget             Saint Rose               4.50m  +0.0    428  
  5 Dawkins, Leah                Ccny                     4.44m  +0.0    413  
  6 Haynes, Leandra              Ccny                     4.22m  +0.0    359  
 Event 2  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Heptathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Doehling, Shelbi             Army                    28.97m     457  
  2 Danilack, Lindsey            Army                    28.65m     451  
  3 Buckley, Bridget             Saint Rose              23.03m     345  
  4 Costello, Kathleen           Suffolk CC              17.04m     234  
  5 Haynes, Leandra              Ccny                    11.02m     124  
  6 Dawkins, Leah                Ccny                    10.83m     121  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 5  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 2  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Heptathlon  
=======================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Points  
=======================================================================  
  1 Haynes, Leandra              Ccny                   2:33.76     646  
  2 Danilack, Lindsey            Army                   2:37.39     603  
  3 Buckley, Bridget             Saint Rose             2:38.53     590  
  4 Costello, Kathleen           Suffolk CC             2:48.72     477  
  5 Doehling, Shelbi             Army                   3:06.63     306  
 Event 3  Women 3000 Meter Steeplechase  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Navarro, Michelle            Sacred Heart          11:09.80  
 Event 4  Men 3000 Meter Steeplechase  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Jester, Daniel               Army                   9:20.35  
  2 LaFontaine, Trevor           Army                   9:41.62  
  3 Collins, Liam                Unattached             9:51.36  
 Event 5  Women 5000 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Celorio, Rebecca             Hofstra               18:09.55  
  2 Gabow, Lindsay               Army                  18:43.36  
  3 Prager, Monica               Unattached            19:05.51  
  4 Mattson, Cara                Hofstra               19:09.22  
  5 Holtermann, Eva              Hofstra               19:37.97  
  6 Massa, Patty                 Saint Rose            19:44.72  
  7 Towner, Brittany             Hofstra               19:46.62  
  8 DiBello, Kaitlyn             Saint Rose            20:07.89  
  9 Capece, Samantha             Saint Rose            20:51.01  
 10 Harrington, Kristen          Saint Rose            21:12.24  
 11 Moore, Alexis                Manhattanville        21:55.31  
 Event 6  Men 5000 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Ezzo, Gary                   Unattached            15:10.46  
  2 Girardot, Thomas             Army                  15:33.26  
  3 Reifman-Packett, Andrew      Saint Rose            15:44.16  
  4 Beck, Andrew                 Army                  15:45.21  
  5 Monahan, Matthew             Unattached            16:00.61  
  6 Bearden, Matthew             Army Prep             16:31.75  
  7 Lotocky, Krystopher          Saint Rose            16:45.96  
  8 Caggiano, Dan                Manhattanville        17:20.83  
  9 Gutierrez, Benjamin          Army Prep             17:36.43  
 10 Goidell, Matt                Manhattanville        18:19.22  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 6  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 7  Women 10000 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Cohen, Emma                  Saint Rose            41:09.35  
  2 Westcott, Jordan             Saint Rose            41:10.40  
 Event 8  Men 10000 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Wennblom, Martin             Unattached            33:12.05  
  2 Costanzo, Dominick           Saint Rose            33:17.81  
  3 Young, Eric                  Saint Rose            34:30.69  
  4 Smith, Ben                   Manhattanville        36:16.03  
  5 McCormick, Mark              Team Rwb              37:47.07  
 Event 9  Women Hammer Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Wehrli, Lydia                Manhattan               57.35m  
  2 Slaughter, Amy               Army                    47.83m  
  3 Cousens, Rebecca             Army Prep               45.58m  
  4 Jeffcoat, Makeba             Unattached              44.94m  
  5 Ingram, Bridgette            Unat-Manhattan          38.34m  
  6 Olatunde, Azeezat            Army                    37.86m  
  7 Rodriguez, Cheyenne          Saint Rose              32.80m  
  8 Mckie, Shakeema              Ccny                    29.28m  
  9 Ellis, Makita                Ccny                    28.61m  
 10 Finucane, Shannon            Ccny                    27.31m  
 -- Brown, Asha                  Ccny                      FOUL  
 -- Koenigs, Alina               Manhattan                 FOUL  
 Event 10  Men Hammer Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Snoad, Nicholas              Army                    62.80m  
  2 DeJesus, Wilfredo            Unat-Manhattan          61.26m  
  3 Geary, Scott                 Army                    56.99m  
  4 Pocesta, Blerim              Manhattan               53.48m  
  5 Wagner, Matthew              Sacred Heart            53.31m  
  6 McGinnis, Ian                Manhattan               51.80m  
  7 Stout, Brent                 Army                    49.72m  
  8 Trompke, Jordan              Army                    48.55m  
  9 Pepitone, Daniel             Sacred Heart            45.45m  
 10 Newell, Jacob                Army                    42.73m  
 11 Kirlys, Rokas                Manhattan               42.71m  
 12 Noll, Zachary                Saint Rose              42.60m  
 13 Greco, Peter                 Mount Saint Mary        36.77m  
 14 Meyers, Nathaniel            Saint Rose              34.83m  
 15 Baker, Steve                 Ccny                    29.07m  
 16 Nkama, Samuel                Ccny                    27.57m  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 7  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 11  Men Discus Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Wlasuk, John                 Sacred Heart            49.53m  
  2 McGinnis, Ian                Manhattan               47.62m  
  3 Geary, Scott                 Army                    47.52m  
  4 Kirlys, Rokas                Manhattan               45.17m  
  5 Fletcher, Alex               Army                    44.98m  
  6 Jones, Shane                 Army                    44.34m  
  7 Pocesta, Blerim              Manhattan               43.96m  
  8 Troiani, Marc                Sacred Heart            42.84m  
  9 Wagner, Matthew              Sacred Heart            39.85m  
 10 Noll, Zachary                Saint Rose              39.77m  
 11 Brentnall, Edward            Manhattan               38.80m  
 12 Newell, Jacob                Army                    38.72m  
 13 Jenkins, Robert              Army Prep               37.87m  
 14 Meyers, Nathaniel            Saint Rose              33.25m  
 15 Baker, Steve                 Ccny                    30.10m  
 16 Nkama, Samuel                Ccny                    27.56m  
 17 Jimenez, Richard             Army Prep               25.75m  
 18 Ruzga, Edward                Army Prep               24.60m  
 -- Gorge, Austin                Army                      FOUL  
 Event 12  Women Discus Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Waggoner, Jessica            Army                    47.02m  
  2 Ezerins, Emily               Army                    40.59m  
  3 Rothschild, Cody             Army                    40.51m  
  4 Aponte, Lindsay              Sacred Heart            37.92m  
  5 Nwodili, Adaora              Sacred Heart            34.12m  
  6 Phillips, Ashley             Army                    32.81m  
  7 Pleasant, Kayla              Manhattanville          25.47m  
  8 Finucane, Shannon            Ccny                    23.80m  
  9 Ellis, Makita                Ccny                    22.98m  
 10 Rodriguez, Cheyenne          Saint Rose              20.12m  
 11 Mckie, Shakeema              Ccny                    18.35m  
 12 Brown, Asha                  Ccny                    18.15m  
 -- Olatunde, Azeezat            Army                      FOUL  
 Event 13  Women 4x100 Meter Relay  
================================================================  
    School                                               Finals  
================================================================  
  1 Suffolk CC  'A'                                       50.60  
     1) Dominguez, Ashley               2) Mitchell, Dominique  
     3) Vickers, Mackenzie              4) Thompson, Tori  
  2 Saint Rose  'A'                                       51.56  
     1) Hudson, Soroya                  2) Jordan, Bianca  
     3) Collier, Mallory                4) Razy, Jessica  
  3 Manhattanville  'A'                                   52.75  
     1) Cavanan, Rebecca                2) Lanzillotti, Alexis  
     3) Rivera, Debbie                  4) Roberts, Shannon  
  4 Ccny  'A'                                             56.58  
     1) Brown, Asha                     2) Dawkins, Leah  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 8  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 13  Women 4x100 Meter Relay  
     3) Haynes, Leandra                 4) Ravello, Stephanie  
  5 Hunter  'A'                                           59.86  
     1) Boyce, Melanie                  2) Cuadrado, Christina  
     3) Leong, Mary                     4) Spahija, Almeda  
 Event 14  Men 4x100 Meter Relay  
================================================================  
    School                                               Finals  
================================================================  
  1 Army Prep  'A'                                        41.67  
     1) Beavers, Nicholas               2) Hall, Abraham  
     3) Wolffe, Kyle                    4) Santana, Jose  
  2 Army  'A'                                             42.06  
     1) Taylor, Patrick                 2) Wilkes, Jason  
     3) Cobbs, Brian                    4) Hoffman, Michael  
  3 Ccny  'A'                                             42.46  
     1) Vanterpool, Garnet              2) Dehazya, Peter  
     3) Nkama, Samuel                   4) Diessongo, Thierry  
  4 CC of Philadelphia  'A'                               45.75  
     1) Harris, Daniel                  2) Knight, Jelani  
     3) McQueen, James                  4) Swaray, Shammah  
  5 Manhattanville  'A'                                   48.42  
     1) Tatum, James                    2) Zang, Anthony  
     3) Dadzie, Chris                   4) Caggiano, Dan  
  6 Hunter  'A'                                           57.26  
     1) Rodriguez, Walter               2) Levy, Javier  
     3) Grullen, Manny                  4) Wagner-Oshima, kai  
 Event 15  Women 1500 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Prakel, Mary                 Army                   4:43.62  
  2 King, Rachel                 Army                   4:46.18  
  3 Sutherland, Allie            Army                   4:55.79  
  4 Buck, Emily                  Army                   5:01.10  
  5 Gildea, Catherine            Holy Cross             5:03.01  
  6 Sheridan, Melissa            Holy Cross             5:06.92  
  7 Mahoney, Lizzy               Hunter                 5:15.56  
  8 Baker, Emily                 Saint Rose             5:19.17  
  9 Dunne, Kerry                 Holy Cross             5:34.22  
 10 DeFilippo, Claudia           Suffolk CC             5:50.95  
 11 Davidson, Kelly              Manhattanville         6:12.21  
 Event 16  Men 1500 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Lloyd, Macky                 Saint Rose             3:56.11  
  2 Castelli, Mark               Army                   3:57.12  
  3 Veras, Jose                  Zenith Velocity AC     4:01.52  
  4 Coffey, Mike                 Unattached             4:01.86  
  5 Duffy, Alex                  Army                   4:05.46  
  6 Coughlin, Eamonn             Saint Rose             4:06.31  
  7 Cahill, Jonathan             Saint Rose             4:06.72  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 9  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 16  Men 1500 Meter Run  
  8 Scudds, Tim                  Saint Rose             4:07.47  
  9 Zapcic, Scott                Army Prep              4:12.91  
 10 Oubida, Bertrand             Ccny                   4:13.13  
 11 Murphy, Joseph               Holy Cross             4:23.54  
 12 Sullivan, Patrick            Unattached             4:23.97  
 13 White, Kerone                Unattached             4:25.15  
 14 Harrison, James              Holy Cross             4:27.89  
 15 Robinson, AL                 Zenith Velocity AC     4:28.30  
 16 McGlone, Austin              Suffolk CC             4:28.51  
 17 Rojas, Jorge                 Holy Cross             4:29.30  
 18 Feliz, Gene                  Ccny                   4:42.64  
 19 Luizzi, Mattew               Holy Cross             4:50.55  
 Event 17  Men 110 Meter Hurdles  
========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#  
========================================================================  
  1 Martin, Kyler                Army                     14.24   2.0  2  
  2 queen, carrington            Zenith Velocity AC       14.38   2.0  2  
  3 Ryan, Thomas                 Army                     14.53   2.0  2  
  4 Andrews, Taylor              Army                     14.75   2.0  2  
  5 Holland, James               Army                     15.01   2.0  2  
  6 Poe, Edgar                   Army Prep                15.02   2.0  2  
  7 Moczula, Timothy             Holy Cross               15.66   2.5  1  
  8 St. Cyr, Thomas              Holy Cross               15.92   2.5  1  
  9 Benson, Michael              Saint Rose               16.07   2.0  2  
 10 Evasick, Wes                 Unattached               16.33   2.5  1  
 11 Brown, John                  Army Prep                17.94   2.5  1  
 12 Mejia, Jeckesan              Unattached               18.77   2.5  1  
 Event 18  Women 100 Meter Hurdles  
=====================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind  
=====================================================================  
  1 Sainato, Emilia              Holy Cross               15.40   0.8  
  2 Arndt, Mackenzie             Holy Cross               15.45   0.8  
  3 Hudson, Soroya               Saint Rose               16.20   0.8  
  4 Dahlstrom, Sarah             Holy Cross               17.12   0.8  
  5 Eckert, Alexandra            Holy Cross               17.28   0.8  
 Event 19  Women 400 Meter Dash  
===================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H#  
===================================================================  
  1 Razy, Jessica                Saint Rose               57.16   2  
  2 Jordan, Bianca               Saint Rose               59.93   2  
  3 Sutherland, Allie            Army                   1:00.15   2  
  4 Johnson, Fiorella            Holy Cross             1:00.77   2  
  5 Shubrick, Payton             Holy Cross             1:00.89   2  
  6 Peters, Shantel              Hunter                 1:01.17   2  
  7 Mitchell, Tshani             Queensborough CC       1:01.50   1  
  8 Comfort, Jennifer            Army                   1:02.28   1  
  9 Ravello, Stephanie           Ccny                   1:03.74   1  
 10 Quillen, Dejana              Isaa                   1:04.17   2  
 11 Sylvia, Rachelle             Holy Cross             1:04.63   2  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 10  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 19  Women 400 Meter Dash  
 12 Havam, Helen                 Cptc NB Cent           1:06.80   1  
 13 Lopez, Michelle              Army Prep              1:09.85   1  
 14 Murray, Teena                CC of Philadelphia     1:10.27   1  
 15 Brown, Asha                  Ccny                   1:11.50   1  
 Event 20  Men 400 Meter Dash  
===================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H#  
===================================================================  
  1 Santana, Jose                Army Prep                48.76   3  
  2 Moss, Xavier                 Army Prep                49.48   3  
  3 Raphael, Jerome              Army                     49.60   3  
  4 Phillip, Isaiah              Zenith Velocity AC       50.14   3  
  5 Abubakar, Ibrahim            Suffolk CC               50.41   2  
  6 Parkinson, Fritz-Michael     Queensborough CC         51.03   3  
  7 Parkinson, Jovanni           Elite Stars              51.52   3  
  8 Dibari, Donald               Ccny                     51.62   2  
  9 Cruz, Nathan                 Army                     51.83   3  
 10 Hasan, Umar                  Saint Rose               51.86   2  
 11 Liefveld, Nigel              Army                     52.31   3  
 12 Ruddick, Kenneth             Suffolk CC               54.40   1  
 13 Liang, Christopher           Ccny                     54.42   2  
 14 Knight, Jelani               CC of Philadelphia       55.10   2  
 15 Burnett, Arnoldo             Unattached               56.33   2  
 16 Robinson, Kevin              CC of Philadelphia       56.45   2  
 17 Clarke, Jordon               Bronx CC                 56.80   1  
 18 Browne, Curtis               Bergen CC                57.89   2  
 19 Farag, Mohamed               Bergen CC                58.42   1  
 20 Bohlin, Kevin                Bergen CC              1:01.38   1  
 21 Miavivululu, Jason-Fred      Bergen CC              1:05.08   1  
 Event 21  Women 100 Meter Dash  
========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#  
========================================================================  
  1 Razy, Jessica                Saint Rose               12.77   0.7  3  
  2 Roberts, Shannon             Manhattanville           13.09  -0.5  2  
  3 Dominguez, Ashley            Suffolk CC               13.10   0.7  3  
  4 Thompson, Tori               Suffolk CC               13.10   0.7  3  
  5 Reid, Renee                  Bronx CC                 13.10   0.4  1  
  6 Douglas, Shauntierah         Bergen CC                13.21   0.7  3  
  7 Sainato, Emilia              Holy Cross               13.42   0.7  3  
  8 Dodge, Madeline              Holy Cross               13.48  -0.5  2  
  9 Jordan, Bianca               Saint Rose               13.59  -0.5  2  
 10 Vance, Stephanie             Saint Rose               13.62   0.4  1  
 11 Kidd, Tema                   CC of Philadelphia       13.87  -0.5  2  
 12 Kobani, Kelly                Saint Rose               14.17   0.4  1  
 13 Collier, Mallory             Saint Rose               14.26  -0.5  2  
 14 Rivera, Debbie               Manhattanville           14.35   0.4  1  
 15 Ellis, Makita                Ccny                     15.93   0.4  1  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 11  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 Event 22  Men 100 Meter Dash  
========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#  
========================================================================  
  1 Diessongo, Thierry           Ccny                     10.82   0.4  4  
  2 Wolffe, Kyle                 Army Prep                11.00   0.7  3  
  3 Lorrius, Steve               Zenith Velocity AC       11.05   0.4  4  
  4 Dehazya, Peter               Ccny                     11.12   0.4  4  
  5 Bennett, Teo                 Zenith Velocity AC       11.15   1.1  1  
  6 Gibson, Taelor               Unattached               11.23   0.4  4  
  7 Stewart, Rohan               Unattached               11.26   0.4  4  
  8 Vanterpool, Garnet           Ccny                     11.28   0.7  2  
  9 Tatum, James                 Manhattanville           11.41   0.7  2  
 10 Nkama, Samuel                Ccny                     11.51   0.7  3  
 11 Freeny, Othie                Army                     11.57   1.1  1  
 12 Dunn, Timothy                Holy Cross               11.57   0.7  3  
 13 Swaray, Shammah              CC of Philadelphia       11.58   0.7  3  
 14 Harris, Daniel               CC of Philadelphia       11.64   0.7  2  
 15 Madza, Afa                   Army                     11.68   0.7  3  
 16 Fraser, Troy                 Unattached               11.78   0.7  3  
 17 mcghie, alain                Unattached               11.87   0.4  4  
 18 Ricketts, Clive              Saint Rose               11.90   0.7  3  
 19 McQueen, James               CC of Philadelphia       12.09   0.7  2  
 20 Snead, Jeremiah              Saint Rose               12.28   0.7  2  
 21 Luce, Josiah                 Army Prep                12.46   1.1  1  
 22 Browne, Curtis               Bergen CC                12.83   1.1  1  
 23 Farag, Mohamed               Bergen CC                13.07   1.1  1  
 Event 23  Women 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Wood, Oona                   Holy Cross             2:19.27  
  2 Casin, Carolina              Unattached             2:20.30  
  3 Moton, Elizabeth             Army                   2:20.60  
  4 Duliepre, Stephie-Anne       Hunter                 2:26.79  
  5 Carey, Hannah                Holy Cross             2:27.76  
  6 Bellerose, Lauren            Holy Cross             2:28.37  
  7 Collins, Jillian             Army                   2:30.44  
  8 Gildea, Catherine            Holy Cross             2:34.03  
  9 Tran, Lena                   Holy Cross             2:34.11  
 10 Milo, Danielle               Suffolk CC             2:34.21  
 11 Lanzillotti, Alexis          Manhattanville         2:34.82  
 12 Sheridan, Melissa            Holy Cross             2:35.04  
 13 Crawley, Iyanna              CC of Philadelphia     2:38.29  
 14 Sullivan, Katherine          Holy Cross             2:39.18  
 15 Kuczewski, Genevieve         Suffolk CC             2:45.15  
 16 DeFilippo, Claudia           Suffolk CC             2:54.32  
 17 Schaefer, Melissa            Suffolk CC             2:58.43  
 18 Jelinek, Clare               Suffolk CC             3:01.22  
 Event 24  Men 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Dutton, Mitchell             Army                   1:57.56  
  2 Chamberlen, Dylan            Army                   1:58.33  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 12  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 24  Men 800 Meter Run  
  3 Lloyd, Macky                 Saint Rose             1:58.67  
  4 Hayner, Evan                 Saint Rose             1:59.62  
  5 Koehlmoos, Robert            Army                   1:59.96  
  6 Hannigan, Joseph             Army                   2:00.78  
  7 Hazel, Odou                  Zenith Velocity AC     2:00.84  
  8 Camacho, Daniel              Army                   2:01.32  
  9 Bub, Nathan                  Saint Rose             2:01.52  
 10 Lee, Justin                  Hunter                 2:02.05  
 11 Scudds, Tim                  Saint Rose             2:02.94  
 12 Brown, Swasey                Army                   2:02.95  
 13 Triana, Alexander            Saint Rose             2:04.36  
 14 Porter, Devin                Suffolk CC             2:05.23  
 15 jones, gladstone             Unattached             2:08.33  
 16 Bailey, Raheem               CC of Philadelphia     2:12.79  
 17 Feliz, Gene                  Ccny                   2:13.82  
 18 Murphy, Joseph               Holy Cross             2:14.08  
 19 Bohlin, Kevin                Bergen CC              2:18.59  
 20 Miavivululu, Jason-Fred      Bergen CC              2:28.39  
 -- Robinson, AL                 Zenith Velocity AC         DNF  
 -- Williams, Kernie             Bronx CC                   DNF  
 Event 25  Women 400 Meter Hurdles  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Flood, Mariel                Holy Cross             1:07.81  
  2 Niemiec, Jessica             Army                   1:08.10  
  3 Tuffy, Hannah                Army                   1:10.02  
  4 Smith, Anna                  Army                   1:14.92  
  5 Martinovic, Alexandra        Hunter                 1:17.05  
  6 Spahija, Almeda              Hunter                 1:22.40  
 Event 26  Men 400 Meter Hurdles  
===================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  H#  
===================================================================  
  1 Smith, Christopher           Army                     53.25   2  
  2 Martin, Kyler                Army                     53.62   2  
  3 Veras, Jose                  Zenith Velocity AC       53.98   2  
  4 Swersky, Roberto             Naval Academy Prep       55.75   2  
  5 Phillips, Marcus             Army                     55.92   2  
  6 Ryan, Thomas                 Army                     56.97   2  
  7 Conrad, Hayden               Army                     58.38   2  
  8 Freeny, Othie                Army                     59.47   1  
  9 Benson, Michael              Saint Rose             1:02.93   1  
 -- queen, carrington            Zenith Velocity AC         DNF   2  
 -- Liang, Christopher           Ccny                       DNF   1  
 Event 27  Women 200 Meter Dash  
========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#  
========================================================================  
  1 Razy, Jessica                Saint Rose               25.83   1.4  3  
  2 Love, Kaitlyn                Army                     25.99   1.4  3  
  3 Roberts, Shannon             Manhattanville           26.22   1.1  2  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 13  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 27  Women 200 Meter Dash  
  4 Ravello, Stephanie           Ccny                     26.77   1.4  3  
  5 Jordan, Bianca               Saint Rose               26.95   1.4  3  
  6 Thompson, Tori               Suffolk CC               27.09   1.4  3  
  7 Johnson, Fiorella            Holy Cross               27.19   1.4  3  
  8 Moton, Elizabeth             Army                     27.39   1.1  2  
  9 Shubrick, Payton             Holy Cross               27.61   1.4  3  
 10 Quillen, Dejana              Isaa                     27.82   1.1  2  
 11 Dodge, Madeline              Holy Cross               27.96   1.4  3  
 12 Kobani, Kelly                Saint Rose               28.08   1.4  1  
 13 Straub, Bridget              Holy Cross               28.52   1.4  1  
 14 Gray, Dee                    Army Prep                28.78   1.4  1  
 15 Crawley, Iyanna              CC of Philadelphia       28.78   1.4  1  
 16 Brogiolo, MaryGrace          Holy Cross               28.82   1.1  2  
 17 Kay, Shannon                 Holy Cross               28.90   1.4  1  
 18 Rivera, Debbie               Manhattanville           29.04   1.4  1  
 19 Murray, Teena                CC of Philadelphia       29.93   1.1  2  
 20 Cavanan, Rebecca             Manhattanville           29.93   1.4  1  
 21 Sylvia, Rachelle             Holy Cross               29.94   1.1  2  
 -- Kidd, Tema                   CC of Philadelphia         DNF   1.1  2  
 Event 28  Men 200 Meter Dash  
========================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#  
========================================================================  
  1 Lorrius, Steve               Zenith Velocity AC       21.54   0.5  5  
  2 Smth, Laray                  Zenith Velocity AC       21.56   0.9  1  
  3 Bennett, Teo                 Zenith Velocity AC       21.88   0.5  5  
  4 Moss, Xavier                 Army Prep                21.89   0.5  5  
  5 Diessongo, Thierry           Ccny                     21.91   0.5  5  
  6 Wolffe, Kyle                 Army Prep                22.09   1.5  3  
  7 Vanterpool, Garnet           Ccny                     22.26   0.7  4  
  8 Sligh, Darren                Gotham Spark             22.27   0.5  5  
  9 Raphael, Jerome              Army                     22.47   0.7  4  
 10 Phillip, Isaiah              Zenith Velocity AC       22.72   0.7  4  
 11 McFarlin, Jared              Army                     22.76   0.5  5  
 12 Parkinson, Fritz-Michael     Queensborough CC         22.79   0.7  4  
 13 Stewart, Rohan               Unattached               22.81   0.5  5  
 14 Dehazya, Peter               Ccny                     22.85   0.7  4  
 15 Tatum, James                 Manhattanville           22.97   1.5  3  
 16 Madza, Afa                   Army                     22.98   0.7  4  
 17 Cruz, Nathan                 Army                     23.08   1.5  3  
 18 Dibari, Donald               Ccny                     23.20   1.5  3  
 19 Liefveld, Nigel              Army                     23.27   1.5  3  
 20 Hasan, Umar                  Saint Rose               23.50   1.5  3  
 21 Gibson, Taelor               Unattached               23.55   0.7  4  
 22 Swaray, Shammah              CC of Philadelphia       23.57   1.2  2  
 23 Knight, Jelani               CC of Philadelphia       23.62   1.2  2  
 24 Harris, Daniel               CC of Philadelphia       23.66   1.2  2  
 25 Dadzie, Chris                Manhattanville           23.81   1.2  2  
 26 mcghie, alain                Unattached               23.86   1.5  3  
 27 Fraser, Troy                 Unattached               24.09   0.7  4  
 28 Allen, Miguel                Unattached               24.24   1.5  3  
 29 Ricketts, Clive              Saint Rose               24.28   1.2  2  
 30 Reilly, Dylan                Holy Cross               24.83   0.9  1  
 31 Robinson, Kevin              CC of Philadelphia       25.26   1.2  2  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 14  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 28  Men 200 Meter Dash  
 32 Bailey, Raheem               CC of Philadelphia       25.38   0.9  1  
 33 Browne, Curtis               Bergen CC                25.40   0.9  1  
 34 Farag, Mohamed               Bergen CC                25.49   0.9  1  
 35 Snead, Jeremiah              Saint Rose               25.59   1.2  2  
 36 Miavivululu, Jason-Fred      Bergen CC                29.58   0.9  1  
 Event 29  Women 3000 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Giampaglia, Grace            Saint Rose            12:08.49  
 Event 30  Women 4x400 Meter Relay  
================================================================  
    School                                               Finals  
================================================================  
  1 Holy Cross  'A'                                     4:10.59  
     1) Johnson, Fiorella               2) Shubrick, Payton  
     3) Wood, Oona                      4) Engvold, Victoria  
  2 Army  'A'                                           4:15.15  
     1) Niemiec, Jessica                2) Smith, Anna  
     3) Tuffy, Hannah                   4) Love, Kaitlyn  
  3 Saint Rose  'A'                                     4:22.43  
     1) Jordan, Bianca                  2) Welch, Dana  
     3) Kobani, Kelly                   4) Razy, Jessica  
  4 Hunter  'A'                                         4:25.27  
     1) Adams, Toshawna                 2) Duliepre, Stephie-Anne  
     3) Leong, Mary                     4) Martinovic, Alexandra  
  5 Suffolk CC  'A'                                     4:27.07  
     1) Thompson, Tori                  2) Milo, Danielle  
     3) Kuczewski, Genevieve            4) Davis, Desiree  
  6 Holy Cross  'B'                                     4:27.86  
     1) Bellerose, Lauren               2) Dahlstrom, Sarah  
     3) Carey, Hannah                   4) Flood, Mariel  
 Event 31  Men 4x400 Meter Relay  
===================================================================  
    School                                               Finals  H#  
===================================================================  
  1 Army Prep  'A'                                      3:17.09   2  
     1) Santana, Jose                   2) Hall, Abraham  
     3) Taylor, Nathaniel               4) Moss, Xavier  
  2 Army  'C'                                           3:23.16   2  
     1) Smith, Christopher              2) Phillips, Marcus  
     3) Martin, Kyler                   4) Andrews, Taylor  
  3 Army  'A'                                           3:26.34   2  
     1) Cruz, Nathan                    2) Raphael, Jerome  
     3) Liefveld, Nigel                 4) Madza, Afa  
  4 Suffolk CC  'A'                                     3:29.43   1  
     1) Abubakar, Ibrahim               2) Biggs, Galvin  
     3) McGlone, Austin                 4) Porter, Devin  
  5 Zenith Velocity AC  'B'                             3:29.43   2  
  6 Saint Rose  'A'                                     3:30.29   1  
     1) Bub, Nathan                     2) Triana, Alexander  
     3) Cahill, Jonathan                4) Coughlin, Eamonn  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 15  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 31  Men 4x400 Meter Relay  
  7 Army  'B'                                           3:32.45   2  
     1) Brown, Swasey                   2) MacPherson, Ian  
     3) Hannigan, Joseph                4) Camacho, Daniel  
  8 Hunter  'A'                                         3:35.33   1  
     1) Rodriguez, Walter               2) Lee, Justin  
     3) Aiken, John                     4) Levy, Javier  
  9 CC of Philadelphia  'A'                             3:41.41   1  
     1) Bailey, Raheem                  2) Harris, Daniel  
     3) Knight, Jelani                  4) McQueen, James  
 10 Hunter  'B'                                         4:14.72   1  
     1) Castro, Mickail                 2) Wagner-Oshima, kai  
     3) Rojas, Christian                4) Buen, Diego  
 -- Zenith Velocity AC  'A'                                  DQ   2 Interference  
 Event 32  Women Javelin Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Douglas, Shauntierah         Bergen CC               46.49m  
  2 Bradway, Bonny               Army                    42.02m  
  3 Miller, Nicole               Army                    38.57m  
  4 Pettigano, Gina              Bergen CC               30.97m  
  5 Phillips, Ashley             Army                    28.55m  
  6 Spahija, Almeda              Hunter                  25.87m  
  7 Finucane, Shannon            Ccny                    15.75m  
  8 Ellis, Makita                Ccny                    13.83m  
 Event 33  Men Javelin Throw  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Drozd, Jacob                 Army                    63.42m  
  2 Miller, Peter                Army                    57.96m  
  3 Baker, Steve                 Ccny                    46.43m  
  4 Cacace, Robert               Holy Cross              41.47m  
  5 Luce, Josiah                 Army Prep               39.54m  
  6 Mc Grath-Paletto, Patric     Bergen CC               39.49m  
  7 Liporace, James              Mount Saint Mary        38.30m  
  8 Lackowitz, Hunter            Hunter                  31.83m  
  9 Lyons, Christian             Suffolk CC              31.13m  
 10 Barnes, Anthony              Ccny                    19.00m  
 -- Dibari, Donald               Ccny                      FOUL  
 Event 34  Women Shot Put  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Olatunde, Azeezat            Army                    12.92m  
  2 Ezerins, Emily               Army                    12.38m  
  3 Rothschild, Cody             Army                    12.31m  
  4 Waggoner, Jessica            Army                    11.69m  
  5 Jimenez, Yaniri              Bergen CC               11.19m  
  6 Dahlstrom, Sarah             Holy Cross              11.14m  
  7 Slaughter, Amy               Army                    10.23m  
  8 Haynes, Ashley               Hunter                   9.00m  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 16  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 34  Women Shot Put  
  9 Rodriguez, Cheyenne          Saint Rose               8.86m  
 10 Brown, Asha                  Ccny                     8.81m  
 11 Pleasant, Kayla              Manhattanville           8.78m  
 12 Ellis, Makita                Ccny                     8.45m  
 13 Pettigano, Gina              Bergen CC                7.76m  
 14 Doumas, Jennifer             Ccny                     7.02m  
 15 Devitt, Rose                 Hunter                   6.26m  
 Event 35  Men Shot Put  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Pellet, Mike                 Unattached              15.57m  
  2 Jones, Shane                 Army                    15.01m  
  3 Geary, Scott                 Army                    15.00m  
  4 Gorge, Austin                Army                    14.44m  
  5 Jenkins, Robert              Army Prep               12.89m  
  6 Fletcher, Alex               Army                    12.41m  
  7 Cacace, Robert               Holy Cross              12.25m  
  8 Mejia, Jeckesan              Unattached              12.12m  
  9 Noll, Zachary                Saint Rose              11.99m  
 10 Nkama, Samuel                Ccny                    11.42m  
 11 Lackowitz, Hunter            Hunter                  10.61m  
 12 Mc Grath-Paletto, Patric     Bergen CC               10.34m  
 13 Baker, Steve                 Ccny                    10.08m  
 14 Lyons, Christian             Suffolk CC               9.94m  
 15 Ruzga, Edward                Army Prep                9.80m  
 16 Jimenez, Richard             Army Prep                9.40m  
 Event 36  Women Long Jump  
=====================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind  
=====================================================================  
  1 Vickers, Mackenzie           Suffolk CC               5.21m   0.2  
  1 Brogiolo, MaryGrace          Holy Cross               5.21m   1.3  
  1 Mitchell, Dominique          Suffolk CC               5.21m   1.0  
  4 Hudson, Soroya               Saint Rose               5.16m   0.3  
  5 Flood, Mariel                Holy Cross               5.10m   0.9  
  6 Dahlstrom, Sarah             Holy Cross               5.02m   1.8  
  7 Romano, Marissa              Holy Cross               4.99m   1.9  
  8 Douglas, Shauntierah         Bergen CC                4.86m   0.9  
  9 Straub, Bridget              Holy Cross               4.78m   1.1  
 10 Parise, Alexandra            Holy Cross               4.55m  +0.0  
 11 Kay, Shannon                 Holy Cross               4.49m   0.8  
 12 Vance, Stephanie             Saint Rose               4.45m   1.1  
 13 Collier, Mallory             Saint Rose               3.85m   0.7  
 Event 37  Men Long Jump  
=====================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind  
=====================================================================  
  1 louis, wenley                Unattached               6.96m  +0.0  
  1 Evans, Blake                 Suffolk CC               6.96m   1.9  
  3 Holland, Dannie              Suffolk CC               6.86m   1.5  
  4 Knotts, Eliot                Army                     6.78m  +0.0  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 17  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 37  Men Long Jump  
  5 Worthington, Jordan          Army Prep                6.71m   1.1  
  6 Levy, Javier                 Hunter                   6.47m   1.8  
  7 Beavers, Nicholas            Army Prep                6.43m   1.0  
  8 Colello, Scott               Mount Saint Mary         6.34m   1.5  
  9 Dehazya, Peter               Ccny                     6.24m  -0.9  
 10 Vanterpool, Garnet           Ccny                     6.11m   0.1  
 11 Biggs, Galvin                Suffolk CC               6.02m   1.3  
 12 Benson, Michael              Saint Rose               5.99m   2.0  
 13 Lehman, Jonathan             Army                     5.98m   0.7  
 14 Lee, Junyoung                Army                     5.85m   1.7  
 14 Ricketts, Clive              Saint Rose               5.85m   1.9  
 16 Brown, John                  Army Prep                5.71m   1.4  
 17 Temple, Majestic             Suffolk CC               5.69m   1.9  
 18 Were, Isaac                  Unattached               5.57m   0.7  
 19 Foster, Nicholas             Unat-Holy Cross          5.30m   0.2  
 20 St. Simon, Pierre            Suffolk CC               4.99m   1.3  
 21 Luce, Josiah                 Army Prep                4.54m   1.3  
 Event 38  Women Triple Jump  
=====================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind  
=====================================================================  
  1 Hudson, Soroya               Saint Rose              11.59m   3.0  
  2 Romano, Marissa              Holy Cross              11.01m   1.6  
  3 Brogiolo, MaryGrace          Holy Cross              10.31m   2.8  
  4 Eckert, Alexandra            Holy Cross              10.28m   1.3  
  5 Claywell, Catherine          Army                    10.25m   0.6  
  6 Vance, Stephanie             Saint Rose               9.93m   1.0  
  7 Collier, Mallory             Saint Rose               9.85m   1.5  
  8 Kay, Shannon                 Holy Cross               9.76m   1.0  
  9 Miller, Brianna              Army                     9.27m   2.2  
 Event 39  Men Triple Jump  
=====================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  Wind  
=====================================================================  
  1 Holland, Dannie              Suffolk CC              13.80m   1.9  
  2 Holland, Earnest             Army                    13.33m   0.7  
  3 Poe, Edgar                   Army Prep               13.32m   1.0  
  4 Nkama, Samuel                Ccny                    13.20m   1.9  
  5 Knotts, Eliot                Army                    12.98m   1.6  
  6 Beavers, Nicholas            Army Prep               12.66m   2.0  
  7 Ricketts, Clive              Saint Rose              12.25m   0.9  
  8 Foster, Nicholas             Unat-Holy Cross         11.20m   1.7  
 Event 40  Women Pole Vault  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Arndt, Mackenzie             Holy Cross               3.72m  
  2 Gemar, Megan                 Army                     3.37m  
  3 Neposchlan, Laurel           Army                     3.22m  
  3 Zeitvogel, Ashley            Army                     3.22m  
  5 Parise, Alexandra            Holy Cross               3.07m  
  6 Lorinsky, Nicole             Holy Cross               2.92m  
 
 Army Westpoint Hy-Tek's MEET MANAGER  1:27 PM  3/31/2013  Page 18  
 Dick Shea 2013 - 3/29/2013 to 3/30/2013  
 West Point, NY  
 Results  
 ....Event 40  Women Pole Vault  
 -- Kobani, Kelly                Saint Rose                  NH  
 -- Eckert, Alexandra            Holy Cross                  NH  
 -- McGahan, Michelle            Holy Cross                  NH  
 Event 41  Men Pole Vault  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Van Benschoten, Mark         Army                     4.70m  
  2 Brunoforte, Michael          Naval Academy Prep       4.60m  
  3 Dunn, Timothy                Holy Cross               4.45m  
  3 Mapes, Christian             Army                     4.45m  
 -- Ludeman, Karl                Unattached                  NH  
 -- Tardieu, Alexander           Army                        NH  
 -- Harris, Justin               Army                        NH  
 Event 42  Women High Jump  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Majchrzak, McKenzie          Army                     1.65m  
  2 Hudson, Soroya               Saint Rose               1.55m  
  2 Miller, Brianna              Army                     1.55m  
 -- Claywell, Catherine          Army                        NH  
 Event 43  Men High Jump  
================================================================  
    Name                    Year School                  Finals  
================================================================  
  1 Motherway, Billy             Manhattanville           1.89m  
  1 Holland, Earnest             Army                     1.89m  
  3 Temple, Majestic             Suffolk CC               1.74m  
 -- St. Simon, Pierre            Suffolk CC                  NH  
 -- Moczula, Timothy             Holy Cross                  NH