Army Sports Hall of Fame Members - By Induction Class

2014 Inductees
Christopher Richard Abalo Donald Franklin Hull
Garrison Holt Davidson James Eugene Oxley
John Autrey Feagin Jr. Alfred Esper Paulekas
John Frederick Green William Jay Straub
Jennifer Anne Grzbek Thomas Burdick Tyree
2013 Inductees
Paul Delmont Bunker Charles Robert "Monk" Meyer
Carleton Robert Crowell Richard Albert Nowak
Julie Annette Del Giorno Gary Richard Steele
John Stanley Emmer Albert Vanderbush III
Jose Rafael Gonzalez Edward Higgins White
2012 Inductees
Dorian Trent Anderson William Richard Schutsky
Chelsea Allegra Haviland Carl Roland Stichweh
Mary Leslie List James Curtis Young
Russell "Red" Potter Reeder Jr.
2011 Inductees
James F. "Ace" Adams Robert Martin Novogratz
Randall Albert Cozzens Lauren Miree Rowe
Edgar W. Garbisch Michael Scott Scioletti
Kathryn Ann Macfarlane James Wallace
2010 Inductees
Jonathan Burrell Aaronsohn Melody Ann Smith
Clennie Lee Brundidge Teresa Agnes Sobiesk
Michael Paul McElrath Gen. Joseph W. Stilwell
Alfred Stephen Rushatz Peter Joel Vann
2009 Inductees
William Stanley Carpenter, Jr. Raymond Patrick Murphy
Ralph Joseph Chesnauskas Nicole Rae Robbins
Tracy Sue Hanlon John Laurence Rust
Michael William Krzyzewski Thomas Truxtun
2008 Inductees
Alexis Marie Albano Robert Montgomery Knight
Curt Jeffrey Alitz Jose Raul Olivero
John Joseph Boretti Richard Louis Shelton
George Douglas Clark Michael Barnwell Silliman
Ted Stephen Kanamine Y. Arnold Tucker
2007 Inductees
Tom Raymond Cafaro Charles Whitney Oliver
Alma Jo Cobb Carl Farnum Ullrich
Barry Myers DeBolt "Lighthorse" Harry Wilson
Arnold Anthony Galiffa  
2006 Inductees
Robert Paul Anderson Colleen Marie McCabe
Richard Carl Bowman David Michael Merhar
Peter Byron Cramblet Richard Vincent Oehrlein
Charles Dudley Daly Walter Henry Oehrlein
Donald Walter Holleder Stephen Charles Reich
Kevin Houston  
2005 Inductees
Daniel James Browne Leo V. Novak
Joseph Charles Casey Pamela Denise Pearson
Edgar Doug Kenna Jr. Holly Anne Pedley
Deann Rana Machlan David Clayton Rost
Steven Goudreau Marshall Joseph Benton Steffy Jr.
Michael Mayweather Eric Gordon Tipton
Dennis Mahan Michie Gary Joseph Winton
2004 Inductees
Earl "Red" Blaik John Patrick Riley, Jr.
Felix Anthony "Doc" Blanchard, Jr. John Sieba Roosma
Glenn Woodward Davis Robert Carver Sears
Peter Miller Dawkins Richard Thomas Shea, Jr.
Cliff Michael Natvig Francis Morris Touchstone
Robert Reese Neyland, Jr. John Franklin VanSant
Elmer Quillen Oliphant Elexa Diana Wills
Joseph Michael Palone Ann Marie Wycoff